Proxima Ajans

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal Medyanın Sektördeki Önemi

Sosyal Medya Reklamları ile Büyüme Hangi sektörden olursanız olun, hangi hizmeti ya da ürünü satıyor ya da tanıtıyor olursanız olun, bu dönemde sosyal medyada yerinizi almak durumundasınız. Sosyal mecralar markanızın dijital vitrinidir ve burada önemli olan, sahip olduğunuz vitrini ne şekilde düzenlemeniz gerektiğidir. Bu vitrin, tam olarak verdiğiniz hizmetleri yansıtmalı ve kullanıcıları bilgilendirerek aynı zamanda ilgilerini de çekebilmelidir. Dijital dünyada sosyal medyanın gücü gün geçtikçe artıyor ve mobil telefon kullanıcılarının oranları da bu güç ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu sebeple markanızı, ürününüzü veya hizmetinizin tanıtım ve satışını sosyal medya reklamları aracılığıyla yapmak oldukça akılcı bir seçim olacaktır. Sosyal medya reklamlarındaki en faydalı husus ise şüphesiz ki hedef kitleye nokta atışı yapabilmenizdir. Bu sayede reklam için harcadığınız bütçe çöpe gitmeyeceği gibi en verimli bütçe harcama yöntemi de sosyal medya reklamları aracılığıyla olacaktır.

Pandemi Sürecinin Bize Öğrettikleri

Yaşadığımız pandemi sürecinde dijitalleşmeye olan ilgi daha da arttı. Bu ilgi artışıyla birlikte e-ticaret hacmi de büyük bir artış gösterdi. E-ticaret hacminin artması da sosyal medya reklamlarına olan talebi artırdı. Artan taleplerle birlikte sosyal medya reklamlarında rekabet ve bütçeler de arttı. Ancak, artan bütçelere rağmen sosyal medya reklamlarının veriminde en ufak bir düşüş yaşanmadı. Çünkü yine pandemi süreci ile birlikte sosyal medya kullanımı hatırı sayılır bir biçimde arttı.

Hedef Kitle

Detaylı bir segmentasyon çalışması yaparak hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilir ve hızlı geri dönüşler sağlayabilirsiniz. Hangi reklam modelini kullanıyor olursanız olun, markanızın mutlaka sosyal medya reklamları ile de görünür olması gerektiğini unutmayın. Artık hiçbir ürün veya hizmet, sosyal medya reklamları ile desteklenmeden dijital dünyada kalıcı olamayacağınız aklınızdan çıkarmayın.


Sosyal Medya Paketlerini İncele

© 2023 Proxima Analitik. Website by Proxima