Proxima Ajans

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Sosyal Sorumluluk Projeleri Oluşturmak veya İçerisinde Olmak Girişiminizi Nasıl Etkiler?

Sosyal sorumluluk, bireylerin insanlık ve dünya yararına ortak bir paydada toplanarak karşılıksız yaptıkları görevlerine verilen isimdir. Bugün sivil topluluk kuruluşları ve sosyal girişimlerle birlikte kurumsal firmalar ve girişimler sosyal sorumluluk projelerine katılmakta veya kendi sosyal sorumluluk projelerini oluşturmaktadır. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almak ya da kendi sosyal sorumluluk projenizi oluşturmak girişiminizin marka bilinirliğini nasıl etkiler?

Sosyal Konularda Öncü Olmak Marka Bilinirliğinizi Arttırır

Çok sayıda kampanya ve reklam projeleri marka bilinirliğinizi artırmak için tasarlanmıştır. İnsanlık ve dünya yararına bir proje oluşturmak veya mevcut bir projeye destek vermek, tüketicilerinizin gözünde olumlu bir etki yaratacaktır. Sosyal duyarlılığınızla ilgili çalışmalarınız, girişiminiz için iyi bir reklam görevi görebilir. Özellikle girişiminizin vizyonuyla ilgili konularda projelerde yer almak oldukça önemlidir.
Proje konunuzu belirledikten sonra, bu konularda çalışan sivil toplum kuruluşlarının projelerine destek verebilirsiniz. Bu destek, projenin büyümesine yardımcı olacağı gibi sizin de duruşunuzu ortaya koymanızı sağlayacaktır. Eğer proje konunuzla ilgili mevcut bir çalışma yoksa, siz de bu konuda bir sosyal sorumluluk projesi başlatarak öncü olabilirsiniz. Daha önce üzerinde çalışılmamış bir konuda çalışmanız, tüketiciler üzerinde farkındalık yaratacak ve bilinirliğinizi artıracaktır.

Projelerde Aldığınız Sorumluluklar Güvenirliğinizi Arttırır

Sosyal sorumluluk projelerinde yer almak veya projeler başlatmak, size sorumluluklar yükleyecektir. Bu sorumlulukları doğru bir şekilde yönetmeniz, müşterilerinizin size olan güvenini arttıracaktır. Bu süreçte şeffaf olmanız oldukça önemlidir. Sosyal sorumluluk projesindeki konunuz, farklı görüşlere sahip kişileri ortak bir noktada toplayabilecek bir içerikte olmalıdır. Bu projelere uzun vadeli yatırım yapacağınız için yatırımlarınızın doğru planlanması gerekir. Kısa vadeli yatırımlar yapmanız veya sürekliliğinizin azalması, markanızı fırsatçı olarak gösterebilir. Belli bir amaca hizmet ederek sürekliliğinizi korumanız, müşterilerinizde bir güven oluşturacaktır.

Ürün/Hizmet Satışını Artırır

Sosyal sorumluluk projelerinde yer almak, ürün/hizmet satışını artırmak ve pazarlama stratejinizi geliştirmek için etkili bir yoldur. İşletmenizin amacı ile ilgili bir sosyal sorumluluk projesi geliştirmek, hem markanızın bilinirliğini artırır hem de müşterilerin gözünde daha saygın bir konuma gelmenizi sağlar. Projenize belirlediğiniz bütçeden bir miktar ayırarak, müşterilerinize bu projenin sonuçlarını şeffaf bir şekilde paylaşmak, onların da projenize destek vermesine yardımcı olur. Böylece, sadece bir sosyal sorumluluk projesi yürütmekle kalmaz, aynı zamanda ürün/hizmetlerinizi de daha fazla müşteriye ulaştırarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Proxima Ne Yapıyor?
  1. Sosyal sorumluluk için stok reklam videolarının hazırlanması
  2. Sosyal sorumluluk projeleri için reklam videolarının prodüksiyon ve çekimlerinin yapılması
  3. Sosyal medya hesapları için sosyal sorumluluk görsellerinin hazırlanması
  4. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almak için altyapı hazırlanması

Fiyat hakkında bilgi almak için bilgilerinizi giriniz

© 2023 Proxima Analitik. Website by Proxima