Proxima Ajans

LOGO ve KURUMSAL
KİMLİK TASARIMI

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik tasarımı, firmanızı her ortamda temsil eden ve müşterilerinizin firmanızı yada markanızı akılda kalıcı şekilde tanımasını sağlamak için yapılan çalışmaların bütününe verilen isimdir.
Profesyonel kurumsal kimlik tasarımına sahip bir firma, müşterilerine güven sağlayıcı bir izlenim oluşturmaktadır. Kurumsal kimlik tasarımının temelinin logo, amblem ve renkler olduğunu söyleyebiliriz. Diğer tüm çalışmalar, bunların temelinde şekillenmektedir. Firmanızın ya da markanızın imajını doğru yansıtmak için kurumsal kimlik tasarımınıza son derece önem vermenizi ve bu konuda deneyimli bir firmayla çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Mükemmel şekilde planlanmış ve tasarlanmış kurumsal kimlik tasarımı ile firmanızın, müşterileriz gözünde prestij kazanmasını, etkileyici bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.


Kurumsal Kimlik Tasarımı Neleri İçerir?

Kurumsal kimlik tasarımı; logo ve kurumsal renklerinizden başlayarak, ihtiyaç duyduğunuz tüm kurumsal materyellerin markanıza özel olarak tasarımını kapsamaktadır. Bu maddeleri detaylı şekilde inceleyecek olursak;


Kurumsal Kimlik Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kurumsal kimlik tasarımı bir bütün olarak ele alınması gerekiyor olsa da firmanızın ya da markanızın sadece logo ihtiyacı olduğunu düşünebilirsiniz. Bu noktada kurumsal kimliğinizle ilgili bütünsel bakış açısı da ortadan kalkacaktır. Bu hatırlatmayla birlikte firmanızın ya da markanızın ihtiyacı olan kurumsal kimlik tasarımı unsurlarını listeleyerek fiyat teklifi alabilirsiniz.


Örneğin; Logo, kartvizit, e-mail imzası, antetli, dosya tasarımları ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa bunlara göre bir teklif ve zamanlama ile karşılaşacaksınız. Diğer yandan; Logo, kartvizit, e-mail imzası, antetli, dosya, muhasebe evrakları, araç giydirme, bayrak, personel kartı, personel kıyafeti, bayrak, fuar afişi, tabela, kurumsal kimlik kullanım dosyası oluşturulması gibi A’dan Z’ye bir tasarım çalışması olsun diyorsanız alacağınız fiyat ve zamanlama da farklı olacaktır.


Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal kimlik tasarımı öncelikli olan konu markanızın ya da firmanızın renklerini ve logosunu belirlemektir. Logonuz firmanızın ya da markanızın kimliğinin en önemli parçasıdır. Firmanızı ya da markanızı akılda kalıcı, etkili ve güçlü kılan logonuzun görünümüdür. Logonuz oluşturulduktan sonra firmanızın ya da markanızın içeride ve dışarıda kullanacağı diğer basılı malzemelerin de logonuz için oluşturulan yapının özelliklerine ters düşmeyecek şekilde hazırlanması gerekir.
Özgün bir kurumsal kimlik tasarımı firmanızın ya da markanızın başarısı ve itibarı için son derece önemlidir.

Bu nedenle oluşturulacak kurumsal kimliğin benzersiz ve firmanızı ya da markanızı temsil edecek şekilde hazırlanması gerekir.


Kurumsal Kimlik Tasarımı Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kurumsal kimlik tasarımınız zaman içinde kolay bir şekilde değiştirilebilecek bir çalışma değildir. Bu nedenden dolayı firmanızı ya da markanızı hedef kitlenize doğru yansıtan bir kurumsal kimlik tasarımını markanızın temel olarak görmeli ve bu şekilde yatırım yapmanızda fayda görmekteyiz.
Kurumsal kimlik tasarımınızı yapacak firmayı seçerken, firmanın önceki çalışma referanslarında yaptığı işlerdeki tasarım yaklaşımına ve sonuçlarına bakmalısınız. Ürününüz / hizmetiniz bulunduğunuz lokasyonun, sektörünüzün ya da Dünya’nın en iyisi olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak unutmayın ki firmanız ve markanız için yaptığınız yatırımda dikkatleri çekecek olan doğru tasarlanmış iyi bir kurumsal kimlik olacaktır. Eğer kurumsal kimlik tasarımı konusundaki yatırımı masraf olarak görürseniz, rakipleriniz sizden kaliteli olmayan bir hizmet ya da ürün ile daha çok müşteriye ulaşabilir, ve pazarda aldığı pay ile sizi geçebilir.

Güvenilir, profesyonel ve deneyimli bir kurumsal kimlik tasarımı firması arıyorsanız PROXİMA ile iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat hakkında bilgi almak için bilgilerinizi giriniz

© 2023 Proxima Analitik. Website by Proxima